II. Ročník 2003

Březnová regata – ročník 2003

Celkové umístění v Březnové regatě 2003:

  • 1. místo posádka kapitána Pokorného v celkovém čase 43 hod 28 min
  • 2. místo posádka kapitána Víta v celkovém čase 45 hod 31 min
  • 3. místo posádka kapitána Krejčíka v celkovém čase 47 hod 38 min
  • 4. místo posádka kapitána Langera v celkovém čase 47 hod 49 min
  • 5. místo posádka kapitána Bradáče v celkovém čase 52 hod 56 min

Závěrem lze závod hodnotit jako úspěšný, kde posádky předvedly kvalitní jachtařské umění a soudržnost při řešení nouzové situace. Za pořadatele závodu bych rád všem účastníkům závodu poděkoval a těším se na jejich účast v roce přístím – při Březnové regatě 2004.
Roman Teuschel

Sobota 5.4.

Návrat posádek domů.

Pátek 4.4.

Páteční krátká náhradní etapa v Pašmanském kanálu musela být zrušena z důvodu silného větru, který neumožňoval vyplutí lodí z mariny. Následovalo tedy v 10.00 hod celkové vyhlášení vítězů a hodnocení závodu.

Čtvrtek 3.4.

Ve čtvrtek dopoledne, kdy všechny lodě byly vyvázány (včetně poškozené Lucie) v Sukošanu, následoval zasloužený odpočinek.

Středa 2.4.

Ve středečních ranních hodinách dojížděli závodníci v tomto pořadí a časech:
Jako první dojel kapitán Vít s časem 6 hod 41 min, druhý byl kapitán Pokorný s časem 6 hod 59 min, třetí kapitán Krejčík s časem 7 hod 19 min. Čtvrtý dorazil kapitán Bradáč v čase 7 hod 46 min. Jako poslední v této etapě dojel kapitán Langer s časem 8 hod 7 min. Po vyvázání všech lodí v městečku Prežba, následoval zasloužený odpočinek a spánek. Poledního slunce využili někteří účastníci závodu ke koupání v moři (blázni!!) – tvrdili, že voda je velmi příjemná (odhad teploty vody byl něco mezi 16-17 stupni C°).

 

Úterý 1.4.

V úterý následovalo do večerních hodin volno a většina účastníků regaty zvolila za pěkného slunečného počasí příjemnou projížďku na malých motocyklech po ostrově Vis. Večer v 19.50 hod byla odstartována druhá etapa: Vis – Lastovo. Startovalo se za NW větru 3-4Bft. V průběhu celé noci se směr větru nezměnil, akorát slábl. Tudíž se vytáhly i spinakry.

Pondělí 31.3.

V pondělí se v ranních hodinách začal vítr stáčet přes E k SE a začalo přifukovat a odpoledne dosahoval 4-5Bft. Ve 14.55 hod projela cílem (u ostrova Barjak) jako první posádka kapitána Pokorného v celkovém čase 26 hod a 45 min plavby. Jako druhý projela loď kapitána Víta v celkovém čase 29 hod 1 min. Jako třetí dorazil kapitán Langer v čase plavby 30 hod a 5 min. Čtvrtý dojel kapitán Krejčík v čase 30 hod a 45 min. Jako poslední v této etapě dojel kapitán Bradáč v čase 34 hod a 45 min.

Neděle 30.3.

V neděli ráno se start závodu opozdil z důvodu malé technické závady na lodi rozhodčích. Vzhledem k této skutečnosti byla i původně plánovaná první etapa Sukošan – Katina zrušena. První etapa byla tedy stanovena Sukošan – Vis (Komiža). Start této etapy byl ve 12.10 hod. Závodníci pluli Pašmanským kanálem za mírného W větru 2-3Bft, který se začal stáčet v odpoledních hodinách na SW. Ve večerních hodinách se vítr stočil na NW 2Bft.

V Sobotu 29. 3. 2003 v 9.00 hod proběhlo vylosování lodí:

  • Kapitán Bradáč – Angelina
  • Kapitán Langer – Dragica
  • Kapitán Pokorný – Maria
  • Kapitán Krejčík – Lucie
  • Kapitán Vít – Barbara

Po té následovalo přebrání lodí a individuelní trénink posádek. Večer proběhlo oficielní zahájení závodu a seznámení posádek s provozními záležitostmi.