V. Ročník 2006

Březnová regata – ročník 2006

LOSOVÁNÍ LODÍ – sraz všech účastníků Březnové regaty 2006 se uskuteční v sobotu 25.3.2006. v SUKOŠANU, mezi 8-9hod. u kanceláře charterové společnosti ASTA YACHTING, kde zároveň proběhne losování lodí.

Po té si kapitáni přeberou své vylosované lodě a do večera mají všichni tréninkové volno. Večer proběhne oficiální zahájení závodu Březnové regaty 2006.

Start 1. etapy ze Sukošanu na ostrově VIS se předpokládá v neděli 26.3.2006. v 8 hod.

1. den závodu

26. března 2006

Start I. etapy ze Sukošanu na ov.VIS se předpokládá v 8 hod.

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 44°03´N – 15°18´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 44°03´N – 15°18´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 44°03´N – 15°18´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 44°03´N – 15°18´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 44°03´N – 15°18´E 5
Martin Procházka Vis GPS: 44°03´N – 15°18´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 44°03´N – 15°18´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 44°03´N – 15°18´E 8
Vlastimil Vít GPS: 44°03´N – 15°18´E 9

13:45 Byla odstartována I. etapa závodu a to v prostoru Murterského moře u ostrova Visovac. Cílem I. etapy je ostrov Vis.
počasí – polojasno, vítr SW 3Bft

17:00Všechny lodě se nacházejí v prostoru ostrova Zirje.
počasí – polojasno, vítr S-SW 3Bft

1. den – 20:00, průběžné pozice lodí

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď č.
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°27,9´N – 15°48,5´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°29,3´N – 15°47,11´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°33,1´N – 15°49,5´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°29´N – 15°48´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°26,72´N – 15°49,30´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°29´N – 15°48´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°29,18´N – 15°47,26´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°27,14´N – 15°52´E 9

počasí – polojasno, vítr S-SE 2Bft

2. den závodu

27. března 2006

2:00 – průběžné polohy lodí

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď č.
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°06´N – 16°10´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°12´N – 16°04´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°09´N – 15°05´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°07´N – 16°09´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 43°10´N – 16°06´E 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°06´N – 16°11´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°09´N – 16°07´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°11´N – 15°04´E 8
Vlastimil Vít GPS: již 15 min v cíli 9

Pořadí průběžné časy lodí v cíli I. etapy – 2. den závodu

Průběžné umístění Kapitán Jméno lodě Čas plavby Loď č.
1. Vlastimil Vít 12 hod 9
2. Martin Procházka Vis 12,35 hod 6
3. Zdeněk Adamik Brač 13,05 hod 1
4. Vlastimil Šebek Krk 13,11 hod 4
5. Ondřej Heřman Ist 13,34 hod 7
6. Tomáš Langer Mljet 13,54 hod 3
7. Jan Pokorný Aphia 14,04 hod 5
8. Jaroslav Trs Cres 13,46 hod 2
9. Michal Nečas Rab 15:00 hod 8

Cíl I. etapyTato etapa byla dlouhá 80 Nm Pondělní dopoledne na ostrově Vis probíhá při slunečném počasí odpočinkově. Předpokládaný start II. etapy 17.00 hod 17:40Start II. etapy Odstartovalo se z ostrova Vis na ostrov Korčula. Za větru NE 2 BFT, kde na točném bodě u hr. krava (43°04,6´N – 16°13,8´E) který byl stanoven točit levobokem. Přišla totální flauta. Některým lodím se podařilo dostat na volné moře, kde alespoň trochu větru našly.

2. den – 22:00, průběžné pozice lodí

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď č.
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°06´N – 16°07´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°06´N – 16°08´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°06,6´N – 16°07,5´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°06,5´N – 16°07,5´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudali pozici 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°05,5´N – 16°08,6´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°06,9´N – 16°06,6´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°06,5´N – 15°08,2´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°06´N – 15°08´E 9

2. den – 24:00, průběžné pozice lodí

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď č.
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°03,4´N – 16°01,4´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°05´N – 16°05´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°06,15´N – 16°05,4´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°06,01´N – 16°05,5´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudali pozici 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°05,4´N – 16°06,3´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°05,4´N – 16°03,9´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°06´N – 15°05´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°05,6´N – 15°05,04´E 9

3. den závodu

28. března 2006

4:00 Pluje se II. etapa závodu Odstartováno bylo z ostrova Vis na ostrov Korčula.

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°02,2´N – 16°02,2´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°03´N – 16°02´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°04,7´N – 16°02,13´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°03,01´N – 16°02,3´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 43°03´N – 16°02,2´E 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°03,1´N – 16°02,30´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°03,3´N – 16°02,3´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°03,5´N – 15°02,1´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°02,8´N – 15°02,3´E 9

3. den – 6:00, průběžné pozice lodí

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 42°59,4´N – 16°02,1´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 42°56´N – 16°6´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 42°59,4´N – 16°02,9´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 42°58,6´N – 16°03,8´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°00,46´N – 16°02,15´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°04,1´N – 16°02,3´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°02,9´N – 15°01,4´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°57,2´N – 15°07,2´E 9

3. den – 7:00

doplněk průběžné pozice lodi Aphia

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď
Jan Pokorný Aphia GPS: 43°00,2´N – 16°11,2´E 5

3. den – 8:00

průběžné pozice lodí

počasí – jasno až polojasno, vítr SE 4Bft, moře 2

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 42°57,3´N – 16°07,4´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 42°58,4´N – 16°13´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°00,5´N – 16°16,12´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°00,2´N – 16°11,3´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: neudal polohu 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°58,5´N – 16°13,7´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 42°57,9´N – 16°03,7´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°00´N – 16°16,5´E 9

3. den závodu – 12:30, průběžné pozice lodí

Počasí – polojasno, vítr SE 4-5 Bft, moře 2

Kapitán Jméno lodě Poloha Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 42°01,4´N – 16°21,´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°00´N – 16°29´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 42°59,53´N – 16°34,27´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°00,3´N – 16°31,2´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: neudal polohu 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°01´N – 16°35´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°2,6´N – 16°21,87´E 8
Vlastimil Vít GPS: 42°58´N – 16°37´E 9

Cíl II. etapy na ostrově Korčula, městěčko Vela Luka – 3. den závodu

Pořadí lodí v II. etapě Kapitán Jméno lodě Čas plavby Loď
1. Vlastimil Vít 19 hod 16 minut 9
2. Jan Pokorný Aphia 19 hod 37 minut 5
3. Tomáš Langer Mljet 20 hod 1 minuta 3
4. Ondřej Heřman Ist 20 hod 19 minut 7
5. Vlastimil Šebek Krk 21 hod 9 minut 4
6. Jaroslav Trs Cres 22 hod 11 minut 2
7. Michal Nečas Rab 23 hod 22 minut 8
8. Martin Procházka Vis 25 hod 6
9. Zdeněk Adamik Brač 29 hod 1

Průběžné pořadí lodí po součtu časů obou etap – 3. den závodu

Pořadí Kapitán Jméno lodě Čas plavby Loď
1. Vlastimil Vít 31 hod 16 minut 9
2. Jan Pokorný Aphia 33 hod 41 minut 5
3. Ondřej Heřman Ist 33 hod 53 minut 7
4. Tomáš Langer Mljet 33 hod 55 minuta 3
5. Vlastimil Šebek Krk 34 hod 20 minut 4
6. Jaroslav Trs Cres 36 hod 57 minut 2
7. Martin Procházka Vis 37 hod 35min 6
8. Michal Nečas Rab 38 hod 22 minut 8
9. Zdeněk Adamik Brač 42 hod 5 min 1

4. den závodu

29. března 2006

12:45 – proběhl start III. etapy

15:00 Po startu závodníci míjeli ostrov Ošljak levobokem, další točný bod ostrůvek Kamenjak opět levobokem, poté celý ostrov Ošljak opět levobokem. Pak se již celé závodní pole vydalo na volné moře.

počasí – skoro jasno, vítr NW 4Bft, moře 2

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 42°56,´N – 16°33,3´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 42°58´N – 16°35´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 42°57,1´N – 16°34,1´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 42°58,8´N – 16°35,6´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 42°59,5´N – 16°35,5´E 5
Martin Procházka Vis GPS: 42°56,68´N – 16°32,17´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 42°57,4´N – 16°34,3´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 42°56,01´N – 16°32,59´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°00´N – 16°35´E 9

Polohy lodí 4. den závodu v 17:00 hod

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 42°59,2´N – 16°25,4´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°06´N – 16°30´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°03,1´N – 16°26,7´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°08,2´N – 16°30,2´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 42°51,8´N – 16°25,3´E 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°00,9´N – 16°24,9´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°07,2´N – 16°29,6´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 42°59,8´N – 16°24,4´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°08,1´N – 16°28,8´E 9

Přibližně v 18.00 hod se vítr stočil k západu. Síla větru 3-4 BFT, stále jasno. Část posádek se vydalo užinou mezi Hvarem a ostrovy Sv.Klement, zbytek posádek obeplouvaly Sv.Klement pravobokem.

4. den – 19:00 – počasí, polojasno, vítr W 3Bft, moře 1-2

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 42°07,´N – 16°21´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°09´N – 16°19´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°09,7´N – 16°18,9´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°11´N – 16°22,5´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 43°10´N – 16°22,8´E 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°09,5´N – 16°18,6´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°10,5´N – 16°19,3´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°08,54´N – 16°19,56´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°12,2´N – 16°21,4´E 9

5. den závodu

30. března 2006

1:00 – počasí: polojasno, NW 2BFT, moře 1, s přibíjacím časem vítr slábne

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°24´N – 16°02´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°27´N – 15°58´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°28,4´N – 16°56,8´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°21,3´N – 16°08,3´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°28,6´N – 15°55,9´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°28,8´N – 15°56,7´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 42°26,9´N – 15°58,5´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°00´N – 16°35´E 9

5. den v 3:00 – počasí: polojasno, vítr N1-2 BFT, moře 0-1 / flauta /

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°25,6´N – 15°59,7´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°28,5´N – 16°56´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°29,9´N – 16°55,5´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°26´N – 16°07´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°30,17´N – 16°55,03´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°31,4´N – 16°54´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 42°27,5´N – 16°57,5´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°31,6´N – 16°54´E 9

5. den v 5:00 – počasí: polojasno, vítr N2-3 BFT,moře 1 / pomalu se začíná zvedat vítr /

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°26,4´N – 15°57,8´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°30,5´N – 15°54´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°32,8´N – 16°54,9´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°23´N – 16°05´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: neudal polohu 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°31,4´N – 16°54,7´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°33,2´N – 15°51,7´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°28,29´N – 16°57,2´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°33,2´N – 15°51,9´E 9

Polohy lodí 5. den závodu v 7:00 hod

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: neudala polohu 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°33,5´N – 15°53´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°35´N – 15°51,6´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°25´N – 16°00´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: 43°28,3´N – 16°55,1´E 5
Martin Procházka Vis GPS: neudala polohu 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°37,6´N – 15°45,6´E 7
Michal Nečas Rab GPS: neudala polohu 8
Vlastimil Vít GPS: 43°37,1´N – 15°46´E 9

5. den v 9:00 – počasí: jasno, vítr N-NW 1-2 BFT, stav moře 0-1

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°31,6´N – 15°54,4´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°38´N – 15°43,5´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°39,2´N – 16°42,2´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°29´N – 16°56´E 4
Jan Pokorný Aphia odstoupila z III. etapy z důvody noční flauty 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°39,5´N – 15°41,26´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°40,8´N – 15°39,5´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°32,8´N – 16°53,2´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°40,8´N – 15°29,5´E 9

V ranních hodinách se vedoucí lodě Iž a Ist dostaly po celonočním trápení do Murterského moře. Předpověd počasí na celý den je: jasno, NW 1-2 BFT a z toho důvodu rozhodčí závodu uvažuje o zkrácení poslední etapy a to v oblasti před Pašmanským kanálem.

Polohy lodí 5. den závodu v 11:00 hod

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°32,9´N – 15°53,1´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°39´N – 15°41´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°41´N – 15°39,6´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°21,2´N – 15°50,6´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: odstoupená z III. etapy 5
Martin Procházka Vis GPS: 43°39,2´N – 15°41,72´E 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°43,2´N – 15°37,6´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°34,42´N – 15°51,95´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°43,5´N – 15°37,2´E 9

Polohy lodí 5. den závodu v 13:00 hod

Kapitán Jméno lodě Poloha lodě Loď
Zdeněk Adamik Brač GPS: 43°35,8´N – 15°50,4´E 1
Jaroslav Trs Cres GPS: 43°42´N – 15°38´E 2
Tomáš Langer Mljet GPS: 43°47´N – 15°35,3´E 3
Vlastimil Šebek Krk GPS: 43°33,3´N – 15°52´E 4
Jan Pokorný Aphia GPS: odstoupená z III. etapy 5
Martin Procházka Vis GPS: neudal polohu 6
Ondřej Heřman Ist GPS: 43°49,4´N – 15°33,4´E 7
Michal Nečas Rab GPS: 43°37,33´N – 15°47,44´E 8
Vlastimil Vít GPS: 43°50,1´N – 15°32,8´E 9

Cílová čára byla stanovena mezi ostrovy Vrgada / město Vrgada – městské molo / a majákem na ostrově Artica.
Důvodem tohoto rozhodnutí bylo trápení posádek v celodenní flautě.

17:00 – stále čekáme na lodě č. 1 – Brač, loď č. 4 – Krk, loď č. 8 – Rab, které se pomalu přibližují k cíli.
Časový limit do příjezdu do cíle pro tyto lodě je do dnešního večera a to 6 hodin po příjezdu první lodě do cíle a to v 19.27 hod.

Počasí – polojasno, vítr W 1-2 BFT, stav moře 0-1

Pořadí lodí v III. etapě Kapitán Jméno lodě Čas plavby Loď
1. Vlastimil Vít 24 hod 47 minut 9
2. Jan Pokorný Aphia 25 hod 0 minut 5
3. Tomáš Langer Mljet 25 hod 35 minuta 3
4. Jaroslav Trs Cres 26 hod 28 minut 2
5. Martin Procházka Vis 26 hod 48 minut 6
6. Michal Nečas Rab 30 hod 6 minut 8

Po časovém limitu se počitají zbývajícím 3 lodím č.1 – Brač kpt.Adamík, č.4 – Krk kpt. Šebek, č.5 – Aph#239;a kpt.Pokorný navíc 4 hodiny k času průjezdu poslední lodě, která projela v časovém limitu cílovou čárou. Všem třem lodím se tedy počítá za 3 etapu čas plavby 34 hod 6 min.

Celkové pořadí po cca 250 NM závodu Březnové regaty 2006

Celkové pořadí Kapitán Jméno lodě Čas plavby Loď
1. Vlastimil Vít 56 hod 3 minut 9
2. Ondřej Heřman Ist 58 hod 53 minut 7
3. Tomáš Langer Mljet 59 hod 30 minuta 3
4. Jaroslav Trs Cres 63 hod 25 minut 2
5. Martin Procházka Vis 64 hod 23 min 6
6. Jan Pokorný Aphia 67 hod 47 minut 5
7. Vlastimil Šebek Krk 68 hod 26 minut 4
8. Michal Nečas Rab 68 hod 28 minut 8
9. Zdeněk Adamik Brač 76 hod 11 min 1

Tímto bych chtěl poděkovat všem učastníkům BR 2006 za jejich podaný výkon.Teším se s nimi na účast v dalších ročnících. Za pořadatele závodu R.Teuschel