VI. Ročník 2007

Březnová regata – ročník 2007

6. ročník

31.3. cca 9 hod proběhlo losování lodí pro Březnovou Regatu 2007

Loď č. Jméno a přijímení kapitána loď
1 Tomáš Langer More I Ja
2 Stanislav Walter Rab
3 Martin Dlabač Mljet
4 Zdeněk Adamik Ist
5 Martin Procházka Vis
6 Ivan Bartoš Krk
7 Otakar Chasák Silba

I. etapa závodu

1. dubna 2007

12:05 Byla odstartována 1.Etapa na ostrov Vis.
Start se uskutečnil na S konci Pašmanu.Ov Gnalic po startu všechny lodě točily L.B. Startovní čáru projely lodě v tomto pořadí-7,1,5,3,4,2,6!

Počasí – jasno,vítr SW 3Bft,moře 1.

2.4. 9:45 hod – proběhlo oficiální vyhlášení pořádí I.etapy.

Průběžné umístění Kapitán Jméno lodě Čas plavby Loď č.
1. Otakar Chasák Silba 10 hod 30 minut 7
2. Stanislav Walter Rab 10 hod 50 min 2
2. Zdeněk Adamik Ist 10 hod 50 min 4
3. Tomáš Langer More I Ja 10 hod 55 min 1
4. Martin Dlabač Mljet 11 hod 7 min 3
5. Ivan Bartoš Krk 12 hod 39 min 6
6. Martin Procházka Vis 12 hod 44 min 5

Tato etapa byla dlouhá cca. 60Nm.

Nyní mají všichni posádky volno a zhruba kolem 15.00hod. by se měl uskutečnit start z Visu na ostrov Lastovo.

Počasí – jasno, 20°C, vítr NE 2Bft.

II. etapa závodu

2. dubna 2007

14:50 Byla odstartována II.etapa z ov. Vis na ov. Lastovo. Startovní čára byla mezi ov. Host a Hr.Krava, točný bod byl u Hr. Voliči, kde všechny lodě maják obeplouvaly pr.bok.

Počasí – skoro jasno, cca.20°C, vítr NW2-3 Bft.

3.4. 11:00 – Všechny lodě projely cílem II. etapy

Umístění II. etapy Kapitán Jméno lodě příjezd čas plavby Loď č.
1. Otakar Chasák Silba 7:53hod 17:03hod 7
2. Martin Dlabač Mljet 8:32hod 17:42hod 3
3. Stanislav Walter Rab 8:43hod 17:53hod 2
4. Zdeněk Adamik Ist 8:46hod 17:56hod 4
5. Martin Procházka Vis 8:50hod 18:00hod 5
6. Tomáš Langer More I Ja 8:53hod 18:03hod 1
7. Ivan Bartoš Krk 9:40hod 18:50hod 6

II. etapa měřila cca.35Nm a všechny posádky si vytrpěly nervové vypětí a fyzické vysílení v celkové noční flautě.

Výsledek obrázku pro březnová regata

Celkové pořadí po II.etapě

pořadí Kapitán Jméno lodě čas plavby Loď č.
1. Otakar Chasák Silba 27:33hod 7
2. Stanislav Walter Rab 28:43hod 2
3. Zdeněk Adamik Ist 28:46hod 4
4. Martin Dlabač Mljet 28:49hod 3
5. Tomáš Langer More I Ja 28:58hod 1
6. Martin Procházka Vis 30:44hod 5
7. Ivan Bartoš Krk 31:29hod 6

počasí – zataženo, cca.17°C, vítr SW 3Bft.

Plánovaný start III.etapy cca 8.00hod

III. etapa závodu

4. dubna 2007

14:55 Po dopolední nepřízni počasí, kdy vítr dosahoval rychlosti 15m/s byla odstartována III.etapa. Startovní čára byla stanovena mezi spojnicí ostrov Mrčara a ostrov Vlašnik.

Ostrovy Vlašnik a Bratin točí všichni závodníci pr.bok. A potom plují směr Sukošan.

Počasí – zataženo, bez deště, cca.17°C, vítr NE 4Bft

5.4. 12:00 Všechny lodě projeli cílovou čárou III. etapy.

Umístění III. etapy Kapitán Jméno lodě příjezd Loď č.
1. Otakar Chasák Silba 10:00hod 7
2. Tomáš Langer More I Ja 10:15hod 1
3. Martin Dlabač Mljet 10:52hod 3
4. Stanislav Walter Rab 11:44hod 2
5. Martin Procházka Vis 11:51hod 5
6. Ivan Bartoš Krk 11:59hod 6
7. Zdeněk Adamik Ist 12:02hod 4

III. etapa měřila cca. 130Nm, poslední 1/3 této trasy foukal vítr NNE 6-7Bft, který prověřil zkušenost a statečnost všech posádek.

Celkové pořadí Březnové regaty 2007

pořadí Kapitán Jméno lodě čas plavby Loď č.
1. Otakar Chasák Silba 46:38hod 7
2. Tomáš Langer More I Ja 48:18hod 1
3. Martin Dlabač Mljet 48:46hod 3
4. Sanislav Walter Rab 49:32hod 2
5. Zdeněk Adamik Ist 49:53hod 4
6. Martin Procházka Vis 51:40hod 5
7. Ivan Bartoš Krk 52:32hod 6

Za pořadatele závodu BR 2007 bych chtěl tímto poděkovat všem posádkám za jejich účast a soutěživost v tak náročném závodě, jaký letos byl.