XI. Ročník 2012

Březnová regata – ročník 2012 | 31.3-7.4.2012

Březnová Regata 2012 na Nova Sport

Zde si můžete prohlédnout reportáž o Březnové Regatě 2012 vysílanou na Nova Sport.

Slavnostní vyhlášení výsledků

Přikládáme malý foto-report ze slavnostního vyhlášení výsledků.

Video ze startu 4.etapy

 Video ze startu 4.etapy zde.

Vzhledem k nedorozumění, které vzniklo při prezentaci výsledků 4.etapy přikládáme zde cílové video.
Do cíle 4.etapy dojela na druhém místě loď č.5 Aphia, pár desítek metru před lodí č.3 Ist.

Výsledky 4.etapy

  Výsledky 4.etapy:

1) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar doba plavby 1:57h
2) Loď č.5 Aphia kapitán Martin Boháč doba plavby 2:00h
2) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák doba plavby 2:00h
3) Loď č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít doba plavby 2:02h
4) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek doba plavby 2:04h
4) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková doba plavby 2:04h
5) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil doba plavby 2:08h
6) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka doba plavby 2:11h
7) Loď č.6 Krk kapitán Vojtěch Bejvl doba plavby 2:14h
8) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik doba plavby 2:21h

Výsledky Březnové Regaty 2012

1) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák celková doba plavby 34:00h
2) Loď č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít celková doba plavby 34:05h
3) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková celková doba plavby 34:50h
4) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek celková doba plavby 35:06h
5) Loď č.5 Aphia kapitán Martin Boháč celková doba plavby 35:35h
6) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar celková doba plavby 35:49h
7) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil celková doba plavby 36:03h
8) Loď č.6 Krk kapitán Vojtěch Bejvl celková doba plavby 36:10h
9) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka celková doba plavby 36:22h
10) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik celková doba plavby 39:09h

Po dojetí do cíle mají všechny posádky volno, některé se vrátily zpět do Sukošanu a některé jely navštívit jiné přístavy. Oficiální vyhlášení celého závodu včetně slavnostní večeře proběhne v pátek 19:00 v restauraci v maríně.

Všem zúčastněným posádkám děkujeme za podané výkony a těšíme se s nimi na příští ročníky Březnové Regaty.

Za pořadatele závodu Roman Teuschel

Pozice v 16:45

Přidány pozice v 16:45, lodě č.3 Ist,č.7 Cres,č.10 Rab.

Start 4.etapy

Start 4.etapy proběhl v 15:45, lodě projely startovní čárou v tomto pořadí:

1) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák
2) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek
3) Loď č.6 kapitán Vojtěch Bejvl
4) Loď č.5 Aphia kapitán Martin Boháč
5) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková
6) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar
7) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil
8) Loď č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít
9) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik
10) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka

Cíl 4.etapy je mezi kamenem Školjič levobokem a lodí pořadatelů pravobokem.

Pozice budou přidávány v hodinovém internvalu z důvodu krátké etapy.

Počasí: zataženo, vítr SSE 5Bft.

3.etapa

Všechny lodě projely cílovou čarou a jsou vyvázány v Sukošanu.

Ještě přikládáme video ze startu 3.etapy zde.
A video z průběhu 3.etapy před točným bodem zde a sestřih záběrů se spinakery zde.

Výsledky 3.etapy

1) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák čas plavby 10:42h
2) Loď č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít čas plavby 10:57h
3) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek čas plavby 11:25h
4) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková čas plavby 11:28h
5) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar čas plavby 11:45h
6) Loď č.5 Aphia kapitán Martin Boháč čas plavby 11:46h
7) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka čas plavby 11:50h
8) Loď č.6 Krk kapitán Vojtěch Bejvl čas plavby 11:52h
9) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil čas plavby 12:03h
10) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik čas plavby 12:34h

Celkové pořadí po 3.etapě

1) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák celková doba plavby 32:00h
2) Lod č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít celková doba plavby 32:03h
3) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková celková doba plavby 32:46h
4) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek celková doba plavby 33:02h
5) Loď č.Aphia kapitán Martin Boháč celková doba plavby 33:35h
6) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar celková doba plavby 33:52h
7) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil celková doba plavby 33:55h
8) Loď č.6 Krk kapitán Vojtěch Bejvl celková doba plavby 33:56h
9) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka celková doba plavby 34:11h
10) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik celková doba plavby 36:48h

Vzhledem k rychlému průběhu závodu se pojede dnes ještě krátká 4.etapa, kterou si kapitáni odhlasovali v poměru 7:3.
Předpokládaný čas vyplutí z mariny cca 14:00.

Pozice v 1:00

Doplněny pozice v 1:00.

V čase 1:07 projela loď č.3 Ist cílem.

Dále v čase 1:22 projela loď č.7 Cres.

Pozice v 23:00

Přidány pozice 23:00, loď č.10 Rab svoji pozici neudala.

Video ze startu 3.etapy

Video ze startu 3.etapy si můžete prohlédnout zde.

Pozice ve 21:00

Přidány pozice ve 21:00

Počasí: Polojasno, ESE 4Bft

Pozice v 16:00

Přidány pozice v 16:00

3.etapa

V 14:25 byla odstartována 3.etapa. Startovní čára byla stanovena mezi lodí pořadatele pravobokem a ov. Mrduja levobokem. Průjezdné body jsou Veli Drvenik pravobokem, ov.Kluda pravobokem, ov.Balkun levobokem, ov.Plic Mlin levobokem. Dále ov.Žirje levobokem a ov.Kakan pravobokem, ov.Vrgada levobokem, ov.Artica pravobokem.

Cílová čára byla stanovena mezi ov.Pašman a městečkem Pašman levobokem a na ov.Babac zelený májak pravobokem.

Oficiální výhlášení 2.etapy

Oficiální vyhlášení 2.etapy proběhlo dnes v 9:30, lodě jsou stále vyvázány v Milně. Jelikož se stále ještě řeší drobné závady na lodích je start 3.etapy posunutý na cca 14:00.

Počasí: Skoro zataženo, SE 5Bft

Přikládáme ještě video z 2.etapy konkretně loď č.7 Cres jak balí spinaker. Video ZDE.
zde je video jak lze také použít spinaker.

Výsledky 2.etapy

V čase 16:28 projela cílém poslední loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik.

Všechny lodě jsou nyní vyvázány na ostrově Brač v městečku Milna, všechny posádky jsou v pořádku, řesí se drobné závady na některých lodích.

Video ze startu 2.etapy můžete shlédnout zde.

Výsledky 2.etapy

1) Loď č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít čas plavby 5:56h
2) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková čas plavby 6:08h
3) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák čas plavby 6:16h
4) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek čas plavby 6:22h
5) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil čas plavby 6:26h
6) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka čas plavby 6:39h
7) Loď č.5 Aphia kapitán Martin Boháč čas plavby 6:40h
8) Loď č.6 Krk kapitán Vojtěch Bejvl čas plavby 6:42h
9) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar čas plavby 6:44h
10) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik čas plavby 7:34h

Celkové pořadí po 2.etapě

1) Loď č.7 Cres kapitán Vlastimil Vít celková doba plavby 21:06h
2) Loď č.8 Vis kapitánka Jana Staňková celková doba plavby 21:18h
2) Loď č.3 Ist kapitán Ota Chasák celková doba plavby 21:18h
3) Loď č.4 Mljet kapitán Vítězslav Pešek celková doba plavby 21:37h
4) Loď č.5 Aphia kapitán Martin Boháč celková doba plavby 21:49h
5) Loď č.2 Brač kapitán Ota Neužil celková doba plavby 21:52h
6) Loď č.6 Krk kapitán Vojtěch Bejvl celková doba plavby 22:04h
7) Loď č.9 More I Ja kapitán Karel Klimpar celková doba plavby 22:07h
8) Loď č.10 Rab kapitán Jan Kavka celková doba plavby 22:21h
9) Loď č.1 Silba kapitán Zdeněk Adamik celková doba plavby 24:14h

I takto se bojovalo ve 2.etapě

Pozice v 15:00

Doplňeny pozice v 15:00.

Cílová čára byla stanovena mezi lodí pořadatelů a majákem rt bijaka při vjezdu do Milny.

Cílém projeli již tři lodě a další se blíží.

1) Cres – Vlastimil Vít v čase 14:51
2) Vis – Jana Staňková v čase 15:03
3) Ist – Ota Chasák v čase 15:11

Další lodě projeli cílovou čarou:

4) Mljet – Vítězslav Pešek v čase 15:17
5) Brač – Ota Neužil v čase 15:21
6) Rab – Jan Kavka v čase 15:34
7) Aphia – Martin Boháč v čase 15:35
8) Krk – Vojtěch Bejvl v čase 15:37
9) More I Ja – Karel Klimpar v čase 15:39

Pozice v 11:00

Přidány pozice v 11:00

Počasí: Skoro zataženo, SE 4-5Bft.

2.etapa

V 8:55 byla odstartována 2.etapa Březnové Regaty 2012, startovní čára byla stanovena mezi lodí pořadatele a ov.Pokonjidol. Dále lodě plují kolem ov. Sv.Klement pravobokem a ov.Šolta pravobokem a cíl bude stanoven poblíž městečka Milna.

Lodě projely startovní čarou v tomto pořadí:

1) Loď Vis Jana Staňková
2) Loď Mljet Vítězslav Pešek
3) Loď Rab Jan Kavka
4) Loď Ist Ota Chasák
5) Loď Cres Vlastimil Vít
6) Loď Brač Ota Neužil
7) Loď Krk Vojtěch Bejvl
8) Loď Aphia Martin Boháč
9) Loď More I Ja Karel Klimpar
10) Loď Silba Zdeněk Adamik

Počasí: Skoro zataženo, SE 5-6Bft.

Video z pořadatelské lodi

Zde si můžete prohlédnout video z pořadatelské lodi z 1.etapy.

Video ze startu 1.etapy

Připravili jsme pro Vás video ze startu 1.etapy.

Shlédnout jej můžete zde.

Výsledky 1.etapy

První dojela loď č.3 Ist s kapitánem Otou Chasákem celková doba plavby 15:02h
Druhá dojela loď č.5 Aphia s kapitánem Martinem Boháčem celková doba plavby 15:09h
Třetí dojela loď č.7 Cres s kapitánem Vlastimilem Vítem celková doba plavby 15:10h
Současně na třetím místě dojela loď č.8 Vis s kapitánkou Janou Staňkovou (15:10h)
Čtvrtá dojela loď č.4 Mljet s kapitánem Vítězslavem Peškem celková doba plavby 15:15h
Páta dojela loď č.6 Krk s kapitánem Vojtěchem Bejvlem celková doba plavby 15:22h
Šestá dojela loď č.9 More I Ja s kapitánem Karlem Klimparem celková doba plavby 15:23h
Sedmá dojela loď č.2 Brač s kapitánem Otou Neužilem celková doba plavby 15:26h
Osmá dojela loď č.10 Rab s kapitánem Janem Kavkou celková doba plavby 15:42h
Poslední dojela loď č.1 Silba s kapitánem Zděnkem Adamikem celková doba plavby 16:40h

Všechny lodě jsou již vyvázány v marině Palmižána. Posádky odpočívájí po náročné a rychlé etapě.

Počasí: Jasno, E 2-3Bft.

Pozice v 1:00

Doplněny pozice v 23:00 a 1:00. V 1:00 neudala svoji pozici loď č.10 Rab.

Pozice v 21:00

Přídány pozice v 21:00

Počasí: Jasno, NE 5Bft

Pozice v 19:00

Přidány pozice v 19:00

Pozice v 17:00

Byly přidány pozice lodí v 17:00.

První relace

První relace proběhla v 15:00, byly zapsány pozice lodí, které můžete sledovat zde.

Točný bod byl stanoven ov.Ošljak pravobokem a poté směrem k prvnímu průjezdnému bodu ov.Žirje a Kakan.

Počasí: Polojasno, vítr NE 4Bft.

1.etapa

Start první etapy proběhl v 13:25, všechny lodě úspěšně projely startovní čárou v tomto pořadí:

1. Ist – Ota Chasák
2. Brač – Ota Neužil
3. Krk – Vojtěch Bejvl
4. Silba – Zdeněk Adamik
5. Mljet – Vítězslav Pešek
6. Cres – Vlastimil Vít
7. Rab – Jan Kavka
8. Aphia – Martin Boháč
9. Vis – Jana Staňková
10. More I Ja – Karel Klimpar

Průjezdné body jsou stanoveny mezi ov. Žirje a Kakan.
Cíl bude stanoven předbězně u ostrova sv.Klement.

Počasí: NE 4Bft, polojasno

Start 1.etapy

Z důvodu silného větru (6Bft) byl start odložen na pozdější hodinu.

Počasí zataženo, NE 6Bft

 

Oficiální zahájení Březnové Regaty 2012

Ve 20:00 proběhlo oficiální zahájení Březnové Regaty 2012 v mistní restauraci Gajeta.

V průběhu dnešního dne měly posádky tréninkové volno, na kterém vyzkoušely lodě a odstranily se drobné závady na lodích.
Předpokládaný start 1.etapy bude zítra v 10:00.

Cíl 1.etapy bude určen těsně před startem…

Rozlosování lodí

V 10:00 proběhlo losování lodí, všechny posádky dorazily do mariny v pořadku. Losovaní proběhlo následně:

Loď č.1 Silba – kapitán Zdeněk Adamik
Loď č.2 Brač – kapitán Ota Neužil
Loď č.3 Ist – kapitán Ota chasák
Loď č.4 Mljet – kapitán Vitězslav Pešek
Loď č.5 Apia – kapitán Martin Boháč
Loď č.6 Krk – kapitán Vojtěch Bejvl
Loď č.7 Cres – kapitán Vlastimil Vít
Loď č.8 Vis – kapitánka Jana Staňková
Loď č.9 More I Ja – kapitán Karel Klimpar
Loď č.10 Rab – kapitán Jan Kavka

 

Seznam přihlášených kapitánů pro ročník 2012

Aktuální seznam přihlášených kapitánů:

  1.) Zdeněk Adamík
2.) Ota Neužil
3.) Ota Chasák
4.) Vítězslav Pešek
5.) Martin Boháč
6.) Vojta Bejvl
7.) Vlastimil Vít
8.) Jana Staňková
9.) Karel Klimpar
10.) Jan Kavka