XII. Ročník 2013

Březnová regata – ročník 2013 | 23.3-30.3.2013

Reportáž o Březnové Regatě 2013

Reportáž o Březnové Regatě 2013 můžete shlédnout zde.

Vyhlášení

v 18:00 proběhlo vyhlášení záverečné 4.etapy a celkových výsledků Březnové Regaty 2013.
Dvě posádky již musely odjet domů, zbylých 8 posádek se zučastnilo slavnostní večeře k zakončení Březnové Regaty 2013.Všem účastníkům bych chtěl poděkovat za jejich podané výkony, těším se snimi na setkání v dalším ročníku 2014.Přejeme štastnou cestu při návratu domů.Roman Teuschel

 

Celkové umístění

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák celkový čas plavby 34h 38m
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal celkový čas plavby 34h 42m
3) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata celkový čas plavby 35h 05m
4) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer celkový čas plavby 35h 49m
5) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil celkový čas plavby 36h 05m
6) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl celkový čas plavby 37h 49m
7) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč celkový čas plavby 38h 14m
8) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková celkový čas plavby 38h 41m
9) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik celkový čas plavby 38h 42m
10) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík celkový čas plavby 39h 10m

Součet veškerých etap byl cca 220nm, všechny lodě a posádky jsou pořádku v maríně. Dnes mají volno, večer ve 20:00 proběhne zakončení Březnové Regaty 2013 v místní restauraci Gajeta.
Závěrem bych chtěl všem poděkovat za účast a sportovní výkony, které všechny posádky odvedly.

Počasí zataženo bez deště 16°C SE 4-5 Bft.

Cíl 4.etapy

Cílem 4.etapy projely lodě v následujícím pořadí

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák čas plavby 11h 19m
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal čas plavby 11h 28m
3) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata čas plavby 11h 37m
4) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer čas plavby 11h 42m
5) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik čas plavby 11h 50m
6) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil čas plavby 11h 59m
7) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl čas plavby 11h 59m
8) Loď 2 More I Ja kapitánka Jana Staňková čas plavby 12h 13m
9) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík čas plavby 13h 14m
10) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč čas plavby 13h 56m

Video ze startu 4.etapy

Doplněny pozice lodí v 15:00

Počasí: zataženo 10°C, SE 3-4 Bft.

Průběh 4.etapy

Posádky se nám rozdělily na 2tábory, lodě č.2,3,10 se rozhodly objet ov.Šolta levobokem a zbytek lodí vyplulo na volné moře, tzn. ov.Šolta pravobokem.

Start 4.etapy

Start 4.etapy byl v 10:40

Startovní čarou projely lodě v tomtom pořadí

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák
2) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata
3) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil
4) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč
5) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal
6) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl
7) Loď č.2 More I Ja kapitán Jana Staňková
8) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik
9) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer
10) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík


4.etapa

V 9:00 proběhl v Milně briefing. Nyní lodě pomalu vyplouvají z přístavu a loď rozhodčích stanovila startovní čáru mezi ov.Mrduja a lodí rozhodčích. Předpokládaný cíl bude ov.Pašman městečko Pašman a ov.Babac. Jediný průjezdný bod je stanoven mezi ov.Vrgada levobokem a majákem na ov.Artica.

Počasí: zataženo, 14°C NE 2 Bft.

Video z cíle 3.etapy

Pořadí 3.etapy

1) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal čas plavby 4h 15m
2) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata čas plavby 4h 18m
3) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák čas plavby 4h 22m
4) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík čas plavby 4h 23m
5) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil čas plavby 4h 27m
6) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer čas plavby 4h 29m
7) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl čas plavby 4h 34m
8) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč čas plavby 4h 34m
9) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková čas plavby 4h 40m
10 Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik čas plavby 5h 10m
1) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal celkový čas plavby 23h 14m
2) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák celkový čas plavby 23h 19m
3) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata celkový čas plavby 23h 28m
4) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil celkový čas plavby 24h 06m
5) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer celkový čas plavby 24h 07m
6) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč celkový čas plavby 24h 18m
7) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl celkový čas plavby 25h 50m
8) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík celkový čas plavby 25h 56m
9) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková celkový čas plavby 26h 28m
10) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik celkový čas plavby 26h 52m

Všechny lodě plují směr Milna, kde přenocují.

Cíl 3.etapy

Z důvodu slábnoucího větru byla cílová čára posunuta k poslednímu točnému bodu tj. Plič Mlin pravobokem a lodí rozhodčích levobokem.
První lodě již projely cílem.

Počasí: 10°C, jasno, NW 2-3 Bft.


Video ze startu 3.etapy

Posádky v 3.etapě

Křižování u Drveniku

3.etapa

V 16:20 byla odstartována 3.etapa, start proběhl v pořádku. Startovní čára byla stanovena mezi lodí pořadatelů pravobokem a majákem Hr Čelice levobokem. Trasa 3.etapy vede z Trogirského zálivu, Drvenickým kanálem, ve kterém lodě míjejí ov. Mali a Veli Drvenik levobokem. Poté se otočí zpět na východ a Šoltanským kanálem poplují k dangeru Plič Mlin, který budou míjet pravobokem. Dále trasa vede na jihovýchod a cíl bude stanoven poblíž městečka Milna na Brači.

Další zprávy a pozice lodí budou následovat.

Cíl 2.etapy

Cílová čára 2.etapy byla stanovena na východní straně Veli Drveniku mezi ostrůvkem Krknjaš v. a lodí rozhodčích.

1) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata čas plavby 15h 16m
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal čas plavby 15h 19m
3) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák čas plavby 15h 20m
4) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil čas plavby 15h 43m
5) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer čas plavby 15h 47m
6) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč čas plavby 15h 58m
7) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík čas plavby 17h 25m
8-9) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamík čas plavby 17h 26m
8-9) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl čas plavby 17h 26m
10) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková čas plavby 17h 36m

Celkové pořadí po 2.etapě

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák celkový čas plavby 18h 57m
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal celkový čas plavby 18h 59m
3) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata celkový čas plavby 19h 10m
4) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer celkový čas plavby 19h 38m
5) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil celkový čas plavby 19h 39m
6) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč celkový čas plavby 19h 44m
7) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl celkový čas plavby 21h 16m
8) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík celkový čas plavby 21h 33m
9) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamík celkový čas plavby 21h 42m
10) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková celkový čas plavby 21h 48m

Všechny lodě jsou v pořádku vyvázány v Trogiru.

Počasí: jasno, 14°C, vítr NW 4.Bft

Zároveň se Vám tímto chceme omluvit za technické problémy s internetem, kvůli kterým jsme nebyli schopni aktualizovat informace.

Ve večerních hodinách přineseme další zprávy.



Doplnění pozic

Přidány pozice lodí v 13:00

Sundavání spinakerů

Zde si můžete prohlédnout sundavání spinakerů na točném bodě u ov. Mišnjak.

Byly doplněny pozice lodí v 11:00.

Video ze startu 2.etapy

Pořadí po projetí točného bodu Mišnjak

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal
3) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata
4) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková
5) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč
6) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil
7) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl
8) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer
9) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík
10) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamík

Připravujeme video ze startu 2.etapy.

2.etapa

2.etapa byla odstartována v 8:40. Start 2.etapy byl stanoven mezi lodí pořadatelů a majákem Podvara. První točný bod je u ostrova Mišnjak levobokem, poté pojedou lodě Pašmanským kanálem na jihovýchod. První průjezdný bod je mezi ov.Tijat levobokem a Zmajan pravobokem. Další průjezdný bod je u majáku Komorica pravobokem, dále kolem ov. Mali a Veli Drvenik levobokem. Poslední točný bod Plič mlin levobokem.
Cíl bude stanoven v Trogirském zálivu.

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák
2) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík
3) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal
4) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč
5) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer
6) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl
7) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata
8) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková
9) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamík
10) Lod č.6 Rab kapitán Ota Neužil


Start 2.etapy odložen

Start 2.etapy je z důvodu nepříznivého počasí odložen.

Počasí: 8°C zataženo, E 7bft, občasný déšť.

Video 1Video 2

Další videa

Zde můžete shlédnout další video ze startu 1.etapy. Další video zde.

Výsledky 1.etapy

Výsledky 1.etapy

1) Loď č.4 Krk kapitán Otakar Chasák čas plavby 3:37
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal čas plavby 3:40
3) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč čas plavby 3:46
4) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl čas plavby 3:50
5) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer čas plavby 3:51
6) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata čas plavby 3:54
7) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil čas plavby 3:56
8) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík čas plavby 4:08
9) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková čas plavby 4:12
10) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik čas plavby 4:16

V 18:00 proběhne vyhlášení výsledků 1.etapy. Zítra ráno v 10:00 relace a dle počasí start 2.etapy.

Video ze startu 1.etapy

Zde si můžete prohlédnout video ze startu 1.etapy BR2013.

Průběh 1.etapy

Točným bodem projely posádky v tomto pořadí:

1) Loď č.4 Krk kapitán Ota Chasák
2) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal
3) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč
4) Loď č.3 Ist kapitán Tomáš Langer
5) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl
6) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil
7) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík
8) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata
9) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková
10) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik


1.etapa

V 12:15 byla odstartována 1.etapa BR2013, startovní čára byla stanovena mezi lodí pořadatelů a severním cípem ostrova Ošljak. Po protnutí startovní čáry je první točný bod ostrůvek Školjič levobokem a následně zpět na druhý točný bod ov. Ošljak pravobokem. Cílová čara bude stanovena před vjezdem do mariny Sukošan.

Lodě projely v následujícím pořadí:

1) Loď č.4 Krk kapitán Ota Chasák
2) Loď č.7 Ist kapitán Tomáš Langer
3) Loď č.9 Mljet kapitán Pavel Roubal
4) Loď č.3 Cres kapitán Martin Boháč
5) Loď č.6 Rab kapitán Ota Neužil
6) Loď č.1 Silba kapitán Vojtěch Bejvl
7) Loď č.10 Brač kapitán Robin Kazík
8) Loď č.2 More I Ja kapitánka Jana Staňková
9) Loď č.8 Aphia kapitán Radek Mašata
10) Loď č.5 Vis kapitán Zdenek Adamik


Zahájení

V sobotu večer ve 20:00 se všechny posádky sešly v místní restauraci, kde proběhl briefing ohledně závodu. Posádky nahlásily drobné závady, které se nyní odstraňují.

Počasí: SE-E 5bft., skoro zataženo, 15°C

Rozlosování lodí

Dnes 23.3. byli v 9:00 rozlosovány lodě. Všechny posádky dorazily v pořádku.  Nyní připravují své lodě, doplňují zásoby a chystají se vyplout na trénink. Posádky mají volno do 20:00 kdy je sraz v místní restauraci Gajeta, kde proběhne oficiální zahájení Březnové Regaty 2013.

Rozlosování proběhlo následovně:
1) Vojtěch Bejvl – Silba
2) Jana Staňková – More I Ja
3) Martin Boháč – Cres
4) Ota Chasák – Krk
5) Zdeněk Adamik – Vis
6) Ota Neužil – Rab
7) Tomáš Langer – Ist
8) Radek Mašata – Aphia
9) Pavel Roubal – Mljet
10) Robin Kazík – Brač

Počasí: SSE 3.bft, polojasno 16°C



Seznam přihlášených kapitánů pro ročník 2013

01/ Vojta Bejvl
02/ Jana Staňková
03/ Martin Boháč
04/ Ota Chasák
05/ Zdeněk Adamík
06/ Ota Neužil
07/ Tomáš Langer
08/ Radek Mašata
09/ Pavel Roubal
10/ Robin Kazík